BABSKI WYPAD

Niech się dzieje co chce, ale ten weekend będzie nasz, wino, śmiech a może nawet i łzy, bo chyba nie ma kobiety na tej planecie która nie lubi spędzać czasu z przyjaciółkami.  Zostawiamy mężów, partnerów, dzieci, bo to jest ten czas w którym interesujemy się tylko sobą, pełen relaks, z nutką zdrowego egoizmu.  Niestety takie okazje  nie nadarzają się  często,a my kobiety zawsze przekładamy nasze dobro na dobro najbliższych, chore dziecko,  mąż ma gorszy czas, lub szef nas zawala pracą na weekend, zawsze coś, wiec jeśli mamy  już taka możliwość, czerpmy z niej jak najwięcej przyjemności, ładujmy baterie.

Ostatnio właśnie udało się mi, oraz moim kolezanką tak poukładać swoje sprawy, że spędziłyśmy cudowny weekend razem, z dala od domowego kieratu, takie wyjazdy naprawdę dają dużego pozytywnego kopa. Przyjaźń w dzisiejszych czasach to bardzo duży przywilej, dlatego warto poświęcać czas ludziom którzy są nam bliscy. Ja wraz z moimi przyjaciółkami spędziłyśmy naprawdę super czas, w pierwszy dzień  postawiłyśmy na zwiedzanie, fajny obiad, wieczór zaś spędziłyśmy w hotel, nie mogąc się nagadać. Następny  dzień był to gwóźdź programu, czyli całodniowe spa- BYŁO PO PROSTU BOSKO, nic dodać nic ująć wszystkie zgodnie stwierdziłyśmy, że musimy to powtórzyć, ja mam nawet cichą nadzieję, że zrobimy z tego naszą małą tradycję.  Żeby wyjazd był udany musimy pamiętać o kilku sprawach, bo przecież każdej z nas zależy aby miło spędzić czas.

Termin.

Padło hasło, wspólny weekend,więc  rusza maszyna, ta operacja wymaga dużego przygotowania logistycznego, burza mózgów, co i jak a przede wszystkim kiedy, gdzie,telefony się urywają. Planując wyjazd w kilka osób, musimy pamiętać aby każda z  nas była w to zaangażowana w takim stopniu jaki jej odpowiada. Nie można nikogo stawiać nikogo przed faktem dokonanym, bo może się tak zdarzyć, że jedna z nas ma w tym terminie coś już zaplanowane, a miała wielką ochotę na wyjazd. Najlepszym rozwiązaniem jest organizacja wyjazdu z czasowym wyprzedzeniem, daje to nie tylko możliwość dopasowania terminu do każdej z was, ale to  świetna możliwość  wyhaczenia fajnych promocji, wiele spa ma w swojej ofercie korzystne promocje, wystarczy dobrze poszukać.

Lubimy się i zgadzamy się ze sobą.

Jeśli wybieracie się na weekend w kilka dziewczyn, dobrze się znacie, lubicie, akceptujecie nawzajem to nie ma najmniejszego problemu. Ale nie jest najlepszym pomysłem, jeśli występują między dziewczynami jakieś nieporozumienia, bo mogą one uprzykrzyć wyjazd wszystkim, więc dobrze jest rozwiązać niesnaski, jak na damy przystało 🙂 Jeśli jedna z was zajmuję się organizacją wyjazdu, niech nie omieszka poinformować reszty o szczegółach, może i babska intuicja nigdy nie zawodzi, ale w tym przypadku  należy grać w otwarte karty, aby nikt nie poczuł się wykluczony, lub zmuszony do rzeczy na które nie ma ochoty.  Niech każda z was powie co jej odpowiada, jakby chciała spędzić ten czas, bo jak tu potem pogodzić disco z piżama party?Kwestia finansowa,to kwestia kluczowa, tutaj jest potrzebne stu procentowa zgoda, bez ukrytych kosztów, pod odsłoną niespodzianki.

Zdrowy egoizm.

Babskie wyjazdy, czy  spotkania to nie tylko przywilej niezamężnych, bezdzietnych kobiet, każda kobieta powinna znaleźć czas na własne przyjemności. Nic złego się nie stanie jeśli dzieci zostaną  tylko z tatusiem na czas wyjazdu, ukochany też powinien zrozumieć i życzyć miłej zabawy. Nie zadręczaj się  niepotrzebnymi wyrzutami sumienia, nie jest niczym złym mieć czasami chwilę tylko dla siebie.

Miłego wypadu 🙂

Share