OSIĄGNIJ SWÓJ CEL.

refe_583ab6d3c8249_stocksnap_cu1ct63n23

I tak oto mamy już grudzień, pora na podsumowanie można już rzec, ubiegłego roku, taki swoisty rachunek sumienia, krok po kroku , punkt po punkcie. Na początek zadam Ci jedno podstawowe pytanie, czy stawiasz sobie cele? Czy udało Ci się jakieś zrealizować w 2016? Nowy rok to idealny czas, gdyż wszystko możemy z góry zaplanować, wejść w nowy rok z pozytywnym nastawieniem, świeżą dawką energii i motywacji. Zacznij rozmyślać o tym już teraz, nastawiaj swój umysł na zmiany, bo gdy już je zaczniesz wprowadzać w życie będzie Ci po prostu łatwiej, ponieważ będziesz już oswojona z  tą myślą. Należy odciąć się grubą kreską od niepowodzeń, pogodzić się z myślą, że coś się nam nie udało, pamiętaj porażka jest tylko przystankiem na drodze do sukcesu.

Rzecz by się wydawała oczywista, – ” w nowym roku muszę schudnąć” takie słowa wypowie wiele z was, a co najważniejsze są one wypowiedziane w błędny sposób może i mówiący wiele ale bez żadnego znaczenia. Dlaczego?

PUNK 1.

STAWIAJ SOBIE BARDZO JASNO SPRECYZOWANE CELE. 

Gdy stawiasz sobie za cel,np zrzucenie zbędnych kilogramów dokładnie musisz określić ile kilogramów chcesz schudnąć, to naprawdę bardzo ułatwia, gdy pojawiają się pierwsze efekty pracy nie spoczniesz w raz z nimi na laurach, bo widzisz ile Ci jeszcze zostało. Dlatego powiedz ( a nawet wypowiadaj najczęściej jak się da i informuj wszystkich dookoła, trudniej Ci będzie zrezygnować ) W NOWYM ROKU ZROBIĘ WSZYSTKO, I SCHUDNĘ 10kg.

2. METODA MAŁYCH KROCZKÓW.

Cele muszą być jasne, ale również i realne do osiągnięcia,więc nie porywajmy się z przysłowiową motyką na słońce. Dajmy na to,że chcesz się nauczyć hiszpańskiego, to zrozumiałym jest, że nie jesteś tego w stanie zrobić w miesiąc. Wiele z nas z porzuca zamierzone cele, na drodze ich realizacji z braku widocznych efektów. Należy założyć sobie, że każdego dnia np: nauczę się 20 słówek, i tak każdego dnia do przodu, masz wtedy dokładny obraz tego co już udało ci się osiągnąć a to bardzo motywuje i daje kopa do dalszej pracy.

3. HIERARCHIA MA JEDNAK ZNACZENIE- CZYLI REALNY CEL

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie jakie są Twoje priorytety, na realizacji jakiego celu lub celów najbardziej Ci zależy, a co nie jest aż tak bardo ważne, chodzi oto abyś nie zaprzątała sobie głowy zbędnymi rzeczami, bo mogą Cię one  tylko odsunąć od zrealizowania tego na czym najbardziej Ci zależy.  Musisz zobrazować swoje postanowienia, wyciągnij, trzy kartki papieru, każda z nich będzie odpowiadać stopniu ważności WAŻNE, MNIEJ WAŻNE, NA PRZYSZŁOŚĆ, na każdej  zapisz swój cel w jasny sposób, jak podawałam w przykładzie pierwszym. Zapisane słowo nabiera innej, większej wartości. Umieść je w widocznym miejscu, tak żebyś cały czas mogła o tym pamiętać.

4. BĄDŹ Z SIEBIE DUMNA, NAGRADZAJ SIĘ. 

Dlatego  tak ważnym jest dążenie do sukcesu małymi kroczkami, gdyż już w trakcie zasługujemy na nagrodę 🙂 nawet najmniejsza zmiana to wielki  powód do dumy, każdy najmniejszy kg zasługuje na pochwałę. Udało Ci się schudnąć, super, wiec może jakiś nowy ciuch, na poczet zmian. Ale pamiętaj nigdy, przenigdy nagrodą nie może być to zawieszenie w czasie pracy nad celem. Będzie Ci trudniej wrócić, prawdopodobnie wszystkie Twoje dotychczasowe wysiłki pójdą na nic. TAKŻE Z ROZWAGĄ MOJE PANIE 🙂

Więc z jakim postanowieniem wchodzicie w nowy rok?

Serdecznie pozdrawiam, życzę wytrwałości 🙂

 

 

Share